| Model | Product Model | MV-LTDS-H-600-W |
| Type | MV-LTDS-H-600-W | |
| Performance | Color | White |
| Color temperature | 6000 ~ 7000K | |
| Center illuminance | ≥100W Lux@WD=50 mm | |
| Best working distance | 10 ~ 200 mm | |
| Electrical feature | Power consumption | 252 W |
| Connector type | 19M-8H | |
| Mechanical | Dimension | 650 mm × 58 mm × 90.5 mm |
| Emitting area dimensions | 600 mm × 17 mm | |
| LED rows | 1 | |
| Weight | 3.65 kg | |
| Cable length | Additional options | |
| Humidity | 20% to 90%RH, non-condensing |